Aby móc cieszyć się odświeżonym lub wręcz zupełnie nowym wnętrzem, nie da się ominąć etapu remontu. Wiele osób jednak blednie na myśl o tym, by wpuścić do swojego domu ekipę budowlaną. Dlaczego? Za co nie znosimy ekip budowlanych?

Poniżej zebraliśmy kilka obaw, z którymi stykamy się najczęściej. To również te powtarzające się zarzuty wobec zwykłych ekip sprawiły, że postanowiliśmy założyć Spacemade i zmienić nieco krajobraz branży budowlanej.

Zacznijmy jednak od początku, czyli od wybrania ekipy. Tych w samej Warszawie i okolicach są tysiące. Dobry fachowiec ma kalendarz zapełniony na miesiące, a czasem lata, wprzód. Kiepski może przyjechać z dnia na dzień…i równie niespodziewanie zniknąć z miejsca pracy w połowie remontu. Znaleźć kogoś, kto przejmie pracę w połowie, jest jeszcze trudniej. Nic dziwnego, że właściciele mieszkań są nieufni, a czasem wręcz niechętni ekipom budowlanym.

Gotowe projekty łazienek z wanną

Obawa 1: „Nie da się” – to ulubione stwierdzenie wielu budowlańców

Wyobraź sobie dopieszczony projekt architekta wnętrz. Lub własną, wymarzoną koncepcję. Od tygodni planujesz, jak będzie wyglądała łazienka. Wystarczą jednak tylko trzy słowa, by zburzyć Twój spokój…

Nie da się!” – to najgorsze, co można usłyszeć podczas remontu. Na nic zdaje się pokazywanie zdjęć w internecie, powoływanie się na doświadczenia znajomych i tłumaczenie. Jeśli Twoja ekipa remontowa uzna, że „się nie da”, to musisz pożegnać się z marzeniami…

Obawa 2: Efekt inny od oczekiwanego

A może być jeszcze gorzej. Śmiałe koncepcje architekta wnętrz legną czasem w starciu z niewiedzą czy lenistwem osoby wykonującej remont. W rozmowach z budowlańcem musisz np. optymistycznie założyć, że rozróżnia on kolor morski od turkusowego na ścianach. Czy tak jest rzeczywiście – przekonasz się dopiero po zakończeniu remontu…

To paradoks: póki remont trwa, budowlańcy zbywają jakiekolwiek uwagi, tłumacząc, że efektu nie da się jeszcze ocenić. Po remoncie natomiast jest już za późno na poprawki. To właśnie dlatego w Spacemade dajemy Ci kontrolę nad efektem od początku do końca.

Obawa 3: Remont będzie trwał miesiącami

Rekordziści na odebranie gotowej łazienki czekali miesiącami. Bywa, że budowlańcy w ogóle nie potrafią oszacować czasu potrzebnego na realizację kolejnych etapów remontu. Czasem po drodze zaczyna brakować materiałów lub zmienia się koncepcja. Każdy słyszał też o fachowcach, którzy nagle znikali z placu budowy, by jak gdyby nigdy nic odnaleźć się kilka tygodni później.

Obawa 4: Czy mogę zaufać budowlańcom?

Nawet osoby z polecenia mogą zawieść.Szczególnie, że ci, którzy polegają, mogą mieć zupełnie inne oczekiwania od Twoich. Być może sami tylko ze słyszenia znają styl pracy polecanej osoby. W efekcie mimo niezadowolenia trzeba zacisnąć zęby lub ryzykować konflikty.

Jeśli korzystasz z usług zupełnie anonimowych fachowców, może być jeszcze gorzej. W końcu przekazujesz tym ludziom klucze do swojego domu…Ciągłe patrzenie na ręce członkom ekipy z czasem coraz bardziej drenuje energię domowników.

Obawa 5: Nie znam się na tym, więc budowlańcy mogą wykorzystać moją niewiedzę.

Jeśli nie znasz się na instalacjach i budownictwie, fachowcy mogą na każdym kroku wykorzystywać Twoją niewiedzę. Tak jak w przypadku mechanika samochodowego, do ekipy budowlanej lepiej mieć zaufanie.

Właściciel domu najczęściej nie jest w stanie ocenić jakości użytych materiałów. Nie może też stwierdzić, ile czasu potrzeba na kolejne etapy remontu. W ekstremalnym przypadku miesiącami płaci za nieistniejące materiały i niepotrzebne „ulepszenia”. Nic dziwnego, że wiele osób z niepokojem myśli o planowanym remoncie…

Przy każdej z naszych gotowych łazienek znajdziesz specyfikację techniczną. Dzięki temu nic Cię nie zaskoczy.

Gotowe projekty łazienek

Obawa 6: Jak się rozliczać?

Rozliczanie się z ekipą budowlaną to temat rzeka. Jak pokazują przykłady z programów telewizyjnych, w których budowlańcy pracują w towarzystwie ukrytej kamery, ta sama naprawa może kosztować 50 lub 500 złotych, a czasem jeszcze więcej.

Właściciele mieszkań często nieświadomie godzą się na niekorzystne dla siebie systemy rozliczeń. Rozliczają się np. za każdy dzień pracy. Trudno się później dziwić, że kładzenie kafelków trwa miesiącami…

Jedna z tych obaw powstrzymuje Cię przed remontem? Doskonale to rozumiemy. Dlatego u nas masz gwarancję współpracy z zaufanymi ludźmi, którzy pracują według ściśle ustalonego harmonogramu. Brzmi interesująco? Sprawdź nasze oferty dostępne na stronie i zacznij remont z ekipą budowlaną, za którą będziesz tęsknić.