[ratings]

Najmodniejsze trendy łazienkowe w 2021

Które style łazienkowe są modne w 2021 roku i co zostanie z nami na dłużej? Modne łazienki w 2021 roku. Przedstawiamy 6 najmodniejszych trendów łazienkowych oraz gotowe projekty do Twojej łazienki. 

Co będzie modne w sezonie 2020/2021

Wiele rozwiązań tego sezonu to ewidentny powrót do natury oraz optyczne powiększanie przestrzeni przez zastosowanie różnych, ciekawych rozwiązań. Ponadto, duży nacisk kładzie się na ponadczasowe rozwiązania, które pozostaną z nami na dłużej. W najmodniejszych trendach zauważamy także odświeżenie starych rozwiązań w nowoczesnym wydaniu, a także zupełnie nowe, których wcześniej nie było. Jakie są najmodniejsze style łazienkowe w 2021 roku?

6 najmodniejszych łazienek w 2021 roku

Łazienki nawiązujące do natury

Ten trend łazienkowy to niekwestionowany lider wśród rozwiązań. Jego największym atutem jest ponadczasowość, która nie ugnie się pod presją innych, łazienkowych rozwiązań w nadchodzących latach. Taka stylistyka zapewnia sporą dawkę przytulności i powiększy optycznie przestrzeń, szczególnie w łazienkach o niewielkim metrażu.

Naturalne kolory łazienkowe to takie, które naśladują barwy ziemi. W palecie barw znajdziemy odcienie szarości, beżu oraz lekkie, piaskowe kolory. Doskonale komponują się z bielą, drewnem oraz kamieniem. Nie bez znaczenia są też dodatki. Postaw na wiklinowy kosz na pranie oraz zestaw kamiennych dodatków, które podkreślą naturalny charakter łazienki.

gotowy projekt łazienki w kwiaty

łazienka w stylu skandynawskim

Łazienki z wannami wolnostojącymi

Wanny wolnostojące to jest hit ostatnich lat! Szczególnie, jeśli zdecydujesz się na łazienkę w soczystych kolorach i postawisz wannę w kolorze energetyzującej żółci czy czerwieni. Na rynku jest coraz więcej rozwiązań zarówno do łazienek o dużym, jak i mniejszym metrażu.

Odważne kolory w łazienkach

Dla wszystkich tych, którzy nie boją się poszaleć z kolorami mamy dobrą wiadomość, ten trend łazienkowy jest niezwykle modny. Odmień swoją łazienkę kolorową umywalką, sedesem lub wanną. Najmodniejszymi kolorami są odcienie żółci, granatu oraz czerwieni. Soczyste barwy dodadzą całkowicie nowego charakteru Twojej łazience.

gotowe projekty łazienek

gotowy projekt łazienki z wanną z ciemnym zielonym

Instytut Pantone wyróżnił dwa kolory na 2021 rok. Są to:

  • 17-5104 Ultimate Grey – „uspokajająca szarość”
  • 13-0647 Illuminating – „słoneczna żółć”

Pamiętaj, że zbyt mocne tony mogą z czasem bardzo zmęczyć, więc nie przesadź z ich ilością. Dla kontrastu warto zastosować dodatki o neutralnych kolorach. Dobrze sprawdzą się tutaj odcienie szarości, brązu oraz bielu, które zdejmą nieco moc żywych kolorów.

Czarna, stylowa łazienka

Pozostańmy jeszcze przez chwilę przy kolorach i pomówmy o nietypowym, choć bardzo modnym rozwiązaniu – czarnej łazience. Ten trend przewija się już od kilku lat, a jego moc nie słabnie z bardzo prostego powodu. Czarne aranżacje łazienkowe przyciągają swoją klasą, elegancją i powiewem luksusu.

Wśród rozwiązań na czarną łazienkę możesz zdecydować się na czarne płytki nad umywalką czy czarne kafelki podłogowe. Dodaj do tego czarne elementy armatury, które doskonale będą współgrały z całością. Jeśli chcesz urozmaicić białe wnętrze czarnymi dodatkami, postaw na czarną umywalkę lub wannę. Chcąc ożywić ciemne wnętrze nie zapominaj o dużej ilości źródeł światła oraz luster. Producenci coraz częściej oferują lustra podświetlane z tyłu lampami LED.

ciemna łazienka z wanną

widok z góry na projekt łazienki

Maksymalna higiena z bezdotykową armaturą

Bezdotykowe rozwiązania łazienkowe zyskały na popularności przez pandemię, która spotkała nas w 2020 roku. Oferta armatury bezdotykowej poszerzyła się i spotkamy ją teraz nie tylko w centrach handlowych, ale także w naszych domach. Umywalkowe baterie bezdotykowe wyposażone są w czujnik ruchu, który uruchamia się dopiero, gdy użytkownik przyłoży dłoń. Rozwiązanie higieniczne, a jednocześnie eliminujące problem niedokręconego kranu.

Zaokrąglone kształty wypierają geometryczne formy

Minimalizm rządził przez długie lata, gdzie ważnymi elementami były geometryczne, surowe kształty. Powoli trend ten ustępuje gładszym, lżejszym, zaokrąglonym formom. Łazienki 2021/2022 będą posiadały dużo więcej obłych, zaokrąglonych kształtów. 

Możemy to zaobserwować zarówno w ceramice, gdzie popularne są okrągłe umywalki nablatowe, a także wanny o zaokrąglonych brzegach. Wśród szafek także będą królowały zaokrąglone boki. Całość świetnie ze sobą koresponduje tworząc miłą dla oka i przytulną łazienkę.

gotowy projekt łazienki ze złotymi dodatkami

Warto podkreślić, że tak wykonane elementy łazienki są łatwiejsze w czyszczeniu przez zminimalizowanie liczby krawędzi, w których może gromadzić się kurz i namnażać się bakterie. W połączeniu z bezdotykową armaturą stworzy to bardzo bezpieczną i higieniczną przestrzeń.

Gotowe projekty łazienek od spacemade

Przedstawiliśmy 6 łazienkowych hitów sezonu 2021/2022, na które z pewnością trafisz, szukając pomysłu na własną łazienkę. Jeżeli nie wiesz, jak urządzić swoją łazienkę i poszukujesz gotowych rozwiązań to zgłoś się do nas! 

Oferujemy gotowe projekty łazienek wraz z ich wykonaniem w ustalonym wspólnie terminie.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, napisz do nas! Na pewno znajdziemy projekt idealny do Twojej łazienki. Sprawdź naszą ofertę.

Sprawdź także: 

  1. Jak zaaranżować łazienkę w stylu skandynawskim?
  2. Za co nie znosisz ekip budowlanych?