Gotowe projekty łazienek w stylu skandynawskim

Styl skandynawski ze względu na swoją minimalistyczną formę, jasne kolory i naturalne dodatki zyskuje na popularności. O tym, czym charakteryzuje się ten styl pisaliśmy tutaj (Jak zaaranżować łazienkę w stylu skandynawskim?). Zebraliśmy tam wszystkie niezbędne informacje.

Tym razem przedstawiamy 3 pomysły na łazienkę w stylu skandynawskim, które sprawdzą się idealnie zarówno w małych łazienkach w bloku (Jak urządzić małą łazienkę w bloku?), jak i tych z większą przestrzenią do zaaranżowania. Oto 3 gotowe projekty łazienek w stylu skandynawskim!

3 propozycje aranżacyjne do łazienki w stylu skandynawskim

Ponadczasowa łazienka w stylu skandynawskim

Na pierwszy ogień idzie skandynawski klasyk, czyli Modern Wood

Modern Wood to gotowy projekt małej łazienki idealny do mieszkania w bloku. Został tak przemyślany, aby optycznie powiększyć Twoją łazienkę. Jednocześnie, zawiera w sobie wszystkie cechy modnej łazienki skandynawskiej.

pomysły na łazienkę w stylu skandynawskim

Łazienka Modern Wood

Nasza propozycja to jasne, lekko szare, duże kafle zarówno na ścianie jak i na podłodze. Kafle imitujące jasne drewno znajdą się na ścianie, wzdłuż której stanie wanna lub prysznic. Piękny skandynawski akcent i oraz pomysł na wyizolowanie przestrzeni kąpielowej w łazience.

pomysły na łazienkę w stylu skandynawskim

Kafle imitujące drewno

Meble w łazience Modern Wood są całkowicie białe i połyskujące. Tuż nad pralką umieszczony jest drewniany blat, który posłuży jako dodatkowa półka na akcesoria kąpielowe lub ręczniki. W projekcie wykorzystaliśmy białą, nablatową, umywalkę umieszczoną na białej szafce. Nad nią zawiśnie podświetlane, owalne lustro, które dodatkowo optycznie powiększy przestrzeń

łazienki z prysznicem projekt

Duże, szare kafle i takie, imitujące drewno

Gotowe projekty łazienek z prysznicem

Chcąc nieco ocieplić surową, jasną przestrzeń pomyśleliśmy także o dodatkach. Wśród nich świetnie sprawdzi się brązowy dywanik, a takżę wiklinowe koszyczki na kosmetyki i ręczniki. Ten drobny szczegół sprawi, że wnętrze będzie bardziej przytulne pomimo prostoty.

TIP: Jeśli chcesz jeszcze bardziej ożywić i urozmaicić łazienkę, pomyśl o roślinach! Nawet małe kaktusy lub inne kwiaty doniczkowe mogą odmienić najbardziej surową łazienkę.

Nowoczesna aranżacja łazienki w stylu skandynawskim

Innym gotowym projektem łazienkowym w stylu skandynawskim jest Industrial Wood. Jest to mieszanką dwóch stylów: industrial oraz scandi. Pozwoliło to uzyskać ciekawy efekt kontrastu ciemnych elementów z naturalnym drewnem.

W tym projekcie wykorzystaliśmy nieco ciemniejsze, szare płytki umieszczone na ścianach i podłodze. Ściana, na której znajdzie się umywalka oraz lustro została pomalowana farbą na ciemnoszary kolor. 

pomysły na łazienkę w stylu skandynawskim

Ciemnoszare, duże kafle na ścianach i podłodze

Widzimy też tutaj bardziej geometryczne kształty niż w przypadku łazienki Modern Wood. Prostokątne lustro z czarną ramą, a także prostokątną umywalkę zamontowaną wewnątrz drewnianego blatu. Dwie szafki umieszczone pod umywalką różnią się od siebie. Jedna jest wysuwana, a druga to wnęka ozdobiona drewnem

Przestrzeń kąpielowa została wydzielona poprzez kafle imitujące drewno podobnie jak w Modern Wood. Ten prosty zabieg powoduje, że całość nie wydaje się aż tak ciężka i surowa, a pomieszczenie staje się bardziej przytulne. 

pomysły na łazienkę w stylu skandynawskim

Kafle imitujące drewno w przestrzeni kąpielowej

 

ciemna łazienka gotowy projekt

Geometryczne lustro i wnęka

W łazience tuż obok podwieszanej miski WC zawiśnie długie, prostokątne lustro, które wydłuży całe pomieszczenie. Ciemny wystrój w połączeniu z drewnem, lustrami oraz dobrym oświetleniem stworzy wyważoną i elegancką łazienkę. Czarne łazienki to także bardzo modny trend, który utrzymuje się już bardzo długo wśród aranżacji łazienkowych (Najmodniejsze style łazienkowe w 2021 roku)

TIP: Zawieszone nad ziemią szafki czy toaleta spełniają bardzo ważną funkcję w powiększaniu przestrzeni! Nie dzielą sztucznie podłogi, dzięki czemu łazienka wydaje się większa.

Łazienka skandynawska w kolorze 

Ostatnią propozycją gotowej łazienki na wymiar w stylu skandynawskim jest Scandic Blue. Piękna, jasna przestrzeń przełamana niebieskim kolorem i stylową mozaiką. Tym jest Scandic Blue.

pomysły na łazienkę w stylu skandynawskim

Biel połączona z niebieskim

 

projekt łazienki z granatem i wanną

Drobne, białe kafle w przestrzeni kąpielowej

W tej aranżacji znajdziemy aż dwa rodzaje płytek: prostokątne, białe, połyskujące w przestrzeni kąpielowej oraz kwadratowe w zgrabną czarno-białą mozaikę umieszczone na podłodze i nad toaletą, które sięgają do połowy ściany. Reszta pomalowana została na niebiesko, dzięki czemu uzyskujemy efekt oddalania się ścian co optycznie powiększa łazienkę. 

Gotowe projekty łazienek z wanną

Umywalka umieszczona została wewnątrz długiego, białego blatu który przykryje pralkę, a pod nią, drewniane szafki. Na ścianie zawiśnie okrągłe lustro oraz oświetlenie. 

Gotowe projekty łazienek od spacemade

Oto nasze 3 propozycje łazienek w stylu skandynawskim. Każda z nich wyróżnia się delikatnie inną stylistyką i designem. Projekty dostępne są zarówno z wanną jak i prysznicem. Wybierz swój wariant i stwórz idealną łazienkę!

Zachęcamy również do sprawdzenia innych projektów z szerokiej oferty spacemade

Sprawdź także:

  1. Jak urządzić małą łazienkę w bloku?
  2. Jak zaaranżować łazienkę w stylu skandynawskim?
  3. Najmodniejsze style łazienkowe w 2021 roku